2024-07-03

Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

Celem kampanii „Mała książka – wielki człowiek” jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Każde dziecko, które spełnia kryteria udziału w projekcie (jest w wieku przedszkolnym), zapisując się do biblioteki otrzyma czytelniczą wyprawkę zawierającą książeczkę dla dziecka oraz rodzica, a także specjalną kartę na naklejki. Po uzbieraniu wszystkich naklejek dzieci otrzymują pamiątkowy dyplom będący uhonorowaniem czytelniczej przygody.

W edycji od września do czerwca 2023/2024 w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszych bibliotekach udział wzięło 53 uczestników, którym wręczono 81 dyplomów. W dalszym ciągu wręczane są kolejne.

Dziękujemy za liczne odwiedziny w bibliotekach i gratulujemy wszystkim dzieciom zaangażowania i pasji do czytania.

Zapraszamy do bibliotek !

Grafika Instytutu Książki promująca projekt "Mała książka - wielki człowiek"