2024-06-18

"Bądź bezpieczny w Internecie" zajęcia edukacyjne w Przedszkolu Bajka w Łaszewie

W minionym tygodniu, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publiczne w Bartniczce Ewa Myćka odwiedziła przedszkolaki w Przedszkolu Publicznym „Bajka” w Łaszewie. Spotkanie związane było z prowadzonymi zajęciami „Bądź bezpieczny w Internecie”. Zajęcia realizowane były z najstarszą grupą przedszkolaków. Dzieci, podczas dwóch spotkań, zdobyły wiedzę z zakresu poznawania nowych osób w Internecie, publikacji własnych zdjęć, przekazywania informacji osobistych nieznajomym z sieci oraz poruszona została kwestia wzorowania się na postawach i zachowaniach osób w Internecie, również w zakresie nadmiernego odchudzania. Dzieci oglądały filmiki tematyczne, toczyła się dyskusja na ich podstawie. Przestrzegano także dzieci i zwracano uwagę na określone zachowania, które mogą stwarzać zagrożenie dla dzieci, które dopiero odkrywają możliwości Internetu. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowanki z bohaterami filmików, aby przypominały im zdobytą wiedzę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wychowawcy grupy przedszkolnej za umożliwienie spotkań z dziećmi. Dzieciom dziękujemy za uważne słuchanie, wszelkie uwagi i spostrzeżenia. Mamy nadzieję, że będą odkrywały świat Internetu w sposób rozsądny i bezpieczny.

Zachęcamy także rodziców do zapoznania się z informacjami jak chronić dziecko w Internecie zamieszczonymi m.in. na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zapraszamy do bibliotek.

Zajęcia w Przedszkolu Bajka w Łaszewie