Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Podobnie jak w latach ubiegłych, Gminna Biblioteka Publiczna w Bartniczce uczestniczy w " Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa"

Program został zatwierdzony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów. Gminna Biblioteka Publiczna w Bartniczce korzysta z Priorytetu 1 - " Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ", którego operatorem jest Biblioteka Narodowa.

Już niedługo zaprosimy Państwa po nowości wydawnicze zrealizowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa .

Jednocześnie informujemy, iż staramy się na bieżąco uzupełniać i wymieniać księgozbiór bibliotek, aby był dla Państwa atrakcyjny i spełniał Państwa oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek !